Izabella Krzemińska

tel. 505173184,

ikrzeminska@poczta.onet.pl

Pracownia Ikonografii wykonuje Ikony na zamówienie. Ikony pisane są tradycyjną techniką tempery jajecznej na deskach lipowych z użyciem naturalnych barwników (sproszkoane ziemie i minerały). Na przygotowanie jednej ikony wymagane jest około 30 godzin pracy przy jej pisaniu oraz wiele godzin przy przygotowaniu deski, podkładu i barwników (od zamówienia do odbioru – ok. 8-10 tygodni). Ceny uwarunkowane są stopniem trudności przygotowania Ikony oraz wielkością deski. Koszt ikony każdorazowo jest uzgadniany z zamawiającym.

Ceny ikon zalezą od wielkości deski, użytych barwników i materiału, z którego wykonany jest nimb.
Ikony piszę na deskach lipowych wzmocnionych dębowymi szpongami. Barwniki to sproszkowane ziemie i minerały. Niektóre barwniki to sproszkowane kamienie półszlachetne. Taki barwnik jest bardzo drogi.
Nimb i inne złote fragmenty mogą być pokryte 24-ro karatowym złotem, szlagmetalem (imitacją złota) lub złotem mineralnym zmieszanym z medium jajecznym. Prawdziwe 24-ro karatowe złoto jest najtrwalszym i najładniejszym materiałem na złocenia.
Wszystkie te czynniki wpływają na ostateczną cene ikony i są ustalane z zamawiającym.


Wykonuję również ikony dla nowonarodzonych dzieci – wysokość deski = długość dziecka po narodzinach. Jest to ikona patrona dziecka. Ikonę może poświęcić Ksiądz w trakcie Chrztu dziecka.
Ze względu na nietypowe wielkości desek czas pisania takiej ikony jest dużo dłuższy (ok. 3 miesięce)